تبلیغات
آنلاین باشید - تنها با یک عکس، کالری مواد غذایی را تخمین بزنید
تاریخ : دوشنبه 25 خرداد 1394 | 11:00 ب.ظ | نویسنده : همیشه انلاین باشید

محاسبه کالری مواد غذایی که روزانه مصرف می کنید کار بسیار وقت گیر و خسته کننده است و از این رو افراد اغلب تمایلی به دانستن میزان کالری مصرفی خود ندارند و این در حالی که با دانستن این موضوع افراد می توانند وزن خود را کنترل کنند و یا در صورت لزوم رژیم چاقی یا لاغری بگیرند.

همین موضوع عاملی شد  که گوگل دست به توسعه اپلیکیشنی بزند که به راحتی بتوان با آن کالری موجود در مواد غذایی را محاسبه کرد. روش کار با این اپلیکیشن بسیار ساده است و تنها کافیست عکس غذای مورد نظر را گرفته تا گوگل برایتان کالری موجود در آن را محاسبه کند.

در مرحله اول هوش مصنوعی به کار رفته در این اپلیکیشن تلاش می کند تا سایز بشقاب و مواد غذایی موجود در تصویر آن را اندازه گیری کند. مثلا اندازه شیشه نوشابه ، سایز شیشه سس مورد استفاده و غیره...

این سیستم که اخیرا در کنفرانس Rework Deep Learning معرفی شده است، قادر است کالری غذاهای مختلف را از طریق عکسشان اندازه گیری کند. جای یادآوری دارد که این نرم افزار هنوز در گام نخست خود قرار دارد و گوگل می گوید قرار نیست محصولی تجاری بر اساس این تکنولوژی به بازار معرفی شود.

نکته قابل توجه دیگر درباره این اپلیکیشن این است که برای محاسبه میزان کالری غذاها با تصویرشان، نیازی به عکس های با کیفیت و با رزولیشن بالا نیست. کوین مورفی، یکی از اعضای برنامه نویسان این اپلیکیشن این موضوع را یادآور شده و می گوید که این سیستم هوشمند در حال حاضر تنها می تواند یک سوم از تصاویر را به درستی تجزیه و تحلیل کند، اما می توان با افزایش اطلاعات خود، تخمین های درستی تری در آینده ارائه دهد.
طبقه بندی: اخبار تکنولوژی،