تبلیغات
آنلاین باشید - کارلی کلاس و برنامه نویسی
تاریخ : شنبه 22 فروردین 1394 | 05:18 ب.ظ | نویسنده : آنلاین باشید

کارلی کلاس در دنیای مد به خوبی شناخته شده است، اما او سعی دارد تا در دنیای فناوری هم تحولاتی را ایجاد کند.

این مدل برجسته که سال پیش دوره های آموزشی برنامه نویسی را گذراند، تصمیم دارد تا کلاس های آموزشی برنامه نویسی کامپیوتر را به زنان جوان ارائه دهد. او با حمایت Flatiron School در نیویورک، یک دوره آموزشی برای 20 دختر 13 تا 18 ساله ارائه داده است.

این نوجوانان که در برنامه دو هفته ای تابستان شرکت کرده اند، علت علاقه خود برای شرکت در این کلاس ها را در یک ویرئو 60 ثانیه ای توضیح خواهند داد.

در حال حاضر، تنها 12 درصد از مدارک علوم کامپیوتر متعلق به زنان است. دانشگاه های آمریکا قادر نخواهند بود تا سال 2020 حتی یک سوم از ظرفیت های شغلی مورد تقاضا را با فارغ التحصیلان واجد شرایط پر کنند. بهترین راه حل برای رهبران صنعتی مانند مارک زاکربرگ و بیل گیتس این است که برنامه نویسی را به کودکان بیشتری – مخصوصا دخترها- آموزش دهند. افرادی دیگری مانند راشما سوجانی و کیمبرلی بریانت برنامه هایی برای از میان برداشتن تبعیض جنسیتی در این زمینه ارائه داده اند که دختران علاقه مند به این زمینه را جذب می کنند.

کلاس سعی دارد تا با محبوبیت خو در میان زنان جوان این هدف را عملی کند. او می گوید” علوم برنامه نویسی تاثیر بسزایی در آینده بشر خواهد داشت. فکر می کنم زنان جوان باید در اولین فرصت این مهارت را یاد بگیرند تا نقش موثری را در تعیین آینده جهان ایفا کنند.
طبقه بندی: برنامه نویسی،
برچسب ها: برنامه نویس، برنامه نویسی، یک برنامه نویس، اخبار برنامه نویسی، دنیای برنامه نویسان،