تبلیغات
آنلاین باشید - ایفون 6 اس
تاریخ : پنجشنبه 6 فروردین 1394 | 04:41 ب.ظ | نویسنده : آنلاین باشید
iPhone-6-Camera

اپل با روشی شگفت‌انگیز زوم و لرزش‌گیر اپتیکال را به آیفونبعدی خواهد آورد

زوم دیجیتال عملاً کاری در گوشی‌ها انجام نمی‌دهد و قرار دادن لنزی با زوم اپتیکال نیز در یک گوشی باریک عملاً غیرممکن است. اخیراً پتنتی به ثبت رسیده از اپل نشان می‌دهد این شرکت چگونه قصد دارد زوم و لرزش‌گیر اپتیکال را به روشی نوآورانه به آیفون بیاورد.

در حال حاضر آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس با وجود وضوح کمتر سنسور و مگاپیکسل پایین‌تر از بهترین دوربین‌های موبایلی برای عکاسی هستند که در تست‌های مختلف تنها نسبت به بعضی گوشی‌های جدید سامسونگ و یا لومیا کمی عقب‌تر هستند. اپل همواره در تلاش بوده تا به‌جای افزایش مگاپیکسل کیفیت عکس‌ها را بالاتر برده و حالا پتنت جدید امکان قراردادن زوم باکیفیت و همچنین لرزش‌گیر اپتیکال OIS در بدنه باریک آیفون را امکان‌پذیر خواهد کرد.

Apple-Camera-Patent

برای دستیابی به چنین ویژگی‌هایی مهندسان اپل یک ماژول دوربین L شکل طراحی کرده‌اند که برخلاف سایر گوشی‌ها سنسور مستقیماً به سمت بیرون قرار نگرفته است. در این ماژول نور ابتدا وارد یک قطعه شیشه‌ای چند وجهی هرمی شکل شده که پایین آن یک سطح بازتاب‌دهنده نور قرار دارد. این سطح نور را طوری منعکس می‌کند که وارد بخش L شکل شده و پس از عبور یک لنز با قابلیت زوم و همچنین یک جداکننده نوری به سنسورهای تشخیص رنگ‌های مختلف برسد. به این ترتیب در واقع لنز در راستای ضخامت گوشی قرار نگرفته و ضخامت گوشی را افزایش نخواهد داد.

برای لرزش‌گیری اپتیکال هم حالا به جای خود سنسور بازتاب‌دهنده یا همان رفلکتور با تکان خوردن گوشی در جای خود حرکت خواهد کرد تا لرزش دست گرفته شود. جالب است، نه؟

اگر اپل بتواند چنین فناوری را در آیفون یا آیفون‌های بعدی پیاده کند مسلماً نظر علاقمندان به عکاسی را جلب خواهد کرد چرا که در حال حاضر گوشی‌های با زوم اپتیکال مانند گلکسی زوم ضخامت بسیار زیادی داشته و بیشتر به دوربین دیجیتال شبیه هستند تا یک گوشی هوشمند. هنوز مشخص نیست که اپل این فناوری را به آیفون بعدی خواهد آورد و یا برای آماده‌سازی آن به وقت بیشتری نیاز دارد. همچنین گفتنی است گاهی این پتنت‌ها هیچ‌وقت از مرحله ایده و طرح به اجرا در نمی‌آیند.
طبقه بندی: اپل،
برچسب ها: اپل، اخبار اپل، اپل نیوز، ایفون نسل بعد، ایفون 6 اس، ایفون 6s، ایفون 6اس،