تبلیغات
آنلاین باشید - ایفون 6
تاریخ : دوشنبه 11 اسفند 1393 | 03:27 ب.ظ | نویسنده : آنلاین باشید

آیفون 6 اس و 6 اس پلاس و بازار داغ شایعات


اخیراً  John Gruber وبلاگ‌نویسی که شهرت خود را مدیون اخباری است که در رابطه با خدمات و محصولات اپل منتشر کرده، مدعی شده است، نسل بعدی گوشی‌های آیفون که در حال حاضر به صورت غیر رسمی آیفون 6 اس و 6 اس پلاس نامیده می‌شوند، یکی از قدرتمندترین دوربین‌های عکاسی را در تاریخ تولید گوشی‌های آیفون خواهند داشت.

شایعات موجود حکایت از آن دارند که در این نمونه‌های جدید از تکنولوژی dual-lens برای دوربین‌های این گوشی‌های هوشمند استفاده شده است و این شایعات همچنین ادعا می‌کنند که برای اولین بار در نسل بعدی گوشی‌های آیفون از فناوری Force Touch یا Taptic Engine که در ساعت‌های اپل نیز به کار رفته‌اند، استفاده شده است. این ویژگی به کاربر امکان می‌دهد تا بر مبنای میزان فشاری که برای انتخاب گزینه‌های مختلف بر روی صفحه‌ی نمایش وارد می‌کند، فرمان‌های مختلف را بر روی سیستم خود به اجرا گذارد.

در همین رابطه وب‌سایت AppleInsider نیز در گزارشی برخلاف شنیده‌ها و شایعات موجود، مدعی شده است که علی‌رغم هیاهوی ایجاد شده گوشی‌های جدید آیفون با تکنولوژی dual-lens عرضه نخواهند شد اما به احتمال بسیار زیاد شاهد به کارگیری فناوری Force Touch در نسل تازه‌ی گوشی‌های آیفون خواهیم بود.

وب‌سایت AppleInsider متذکر شده است از آن جا که استفاده از دوربین‌های dual-lens در گوشی‌های آیفون نیازمند تغییرات بنیادین در شاسی این ابزارهای هوشمند می‌باشد، عملاً اعمال این اصلاحات در فرآیند upgrade آیفون 6  به آیفون 6 اس امکان‌پذیر نمی‌باشد. این گزارش همچنین اضافه می‌کند که در حال حاضر گوشی آیفون 6 اس با صفحه‌ی نمایش 4.7 اینچی‌اش در جمع اپلی‌ها با اسم رمز N71 و گوشی آیفون 6 اس پلاس نیز با صفحه‌ی نمایش 5.5 اینچی خود با نام مستعار N66 نامیده می‌شود.

iphone4

فناوری Force Touch نقطه‌ی عطف تازه‌ای در بهبود تجربه‌ی کاربران در هنگام کار با رابط‌کاربری گوشی‌های هوشمند محسوب می‌شود و شرکت اپل نیز از این ویژگی به عنوان مهم‌ترین اتفاق پس از معرفی قابلیت multi-touch در گوشی‌های هوشمند نام برده است. در این فناوری تازه از الکترودهای ریزنقشی در پیرامون صفحه‌ی نمایش رتینای دستگاه استفاده شده است و این سنسورهای حساس این توانایی را دارند تا به خوبی میان ضربه‌ی سبک و فشار سنگین انگشتان تفاوت قائل شوند و به این ترتیب با تشخیص تفاوت‌ها در ضربه‌های وارد شده به صفحه‌ی نمایش، فرمان‌های مختلفی را نیز فعال نمایند و برای مثال با ضربه‌ای آرام نوار منوی برنامه‌ی Messages را فعال کنند و با فشاری سنگین‌تر اپلیکیشن دیگری را بر روی سیستم باز کنند.

البته گزارش منتشر شده در سایت AppleInsider بر این نکته نیز تأکید می‌کند که طراحان شرکت اپل برای کارآیی بهتر فناوری Force Touch بر روی گوشی‌های آیفون، تغییراتی را نیز در نسخه‌ی استفاده شده بر روی نسل تازه‌ی گوشی‌های آیفون، انجام داده‌اند. بر پایه‌ی برخی از شنیده‌ها، شرکت اپل در ابتدا قصد داشته است تا از این فناوری بر روی گوشی‌های آیفون 6 موجود نیز استفاده کند اما در مراحل طراحی و تولید این گوشی‌ها به دلیل بروز برخی از مسائل تکنیکی مجبور شده‌است از این موضوع صرف نظر کنند.

شرکت اپل از سال 2011 میلادی، گوشی‌های آیفون خود را با دوربین 8 مگاپیکسلی به بازار عرضه کرده است و به نظر می‌رسد که تصمیم ندارد تا با عرضه‌ی آیفون‌های 6 اس و 6 اس پلاس در وضوح تصویر دوربین این هوشمندهای دوست‌داشتنی تغییری ایجاد کند. البته این شرکت برای بهبود کیفیت تصاویر ضبط شده توسط کاربران، اندازه‌ی پیکسل‌ها را به صورت مجزا افزایش داده است تا مخاطب عکس‌های چشم‌نوازتری را در حافظه‌ی دوربین خود ذخیره کند.
طبقه بندی: اپل،
برچسب ها: اپل 6 +، ایفون 6، ایفون 6+، ایفون +6،