تبلیغات
آنلاین باشید - ساعت جدید
تاریخ : چهارشنبه 12 آذر 1393 | 06:32 ب.ظ | نویسنده : آنلاین باشید
ساعت ساخته شده از کاغذ الکترونیکی سونی ساعتی است که بند و صفحه آن با تغییر حالت مچ کاربر، تغییر می‌کند. کاغذ الکترونیک یا جوهر الکترونیک به طیفی از فناوری‌های صفحه‌نمایش گفته می‌شود که تصویری شبیه اثر جوهر را بر روی کاغذ  به وجود می‌آورند. این کاغذها همانند کاغذهای معمولی و برعکس صفحه‌نمایش‌های معمولی که از خود نور دارند، تنها نور محیط را بازتاب می‌کنند. بسیاری از این کاغذها می‌توانند بدون استفاده از الکتریسیته به مدت نامحدودی نوشته‌ها و تصاویر ثابت را نشان دهند.
به گزارش wall Street Journal، شرکت نوپای Fashion Entertainment که این پروژه را ارائه کرده است، در واقع زیرمجموعه‌ای از شرکت سونی محسوب می‌شود. این شرکت طراحی و ساخت محصولاتی را بر عهده دارد که تکامل بعدی در دستگاه‌های الکترونیکی شخصی را توضیح می‌دهند. این ساعت، فوق‌العاده باریک است و شباهتی به ساعت‌های هوشمند ندارد. این ساعت هوشمند با ظاهر جالب و انعطاف‌پذیر و شکل ساده‌اش موردپسند طرفداران ساعت هوشمند قرار گرفته است؛ زیرا هیچ قطعه الکترونیکی پیچیده در درون این ساعت وجود ندارد و طبق اخبار، با یک باتری دکمه‌ای 60 روز کار می‌کند.
این ساعت هوشمند تنها یکی از نمونه محصولاتی است که سونی در حین تحقیق بر روی امکان‌پذیر بودن استفاده از کاغذ الکترونیکی به عنوان یک ماده غیرعادی در دستگاه‌های پوشیدنی، ساخته است. همچنین این شرکت به دنبال راهی برای ساختن پاپیون، لوازم جانبی کلاه و کفش و گیره کاغذ از جنس کاغذ الکترونیکی است. تاریخی برای ارائه این ساعت هوشمند ارائه نشده، اما به طرفداران سرمایه‌گذاری بر روی این ساعت در سایت ژاپنی Makuake گفته شده که ساعت هوشمند خود را بعد از ماه مه سال آینده دریافت خواهند کرد.
در ادامه ویدئوی کوتاه، اما جالب این ساعت هوشمند را می‌توانید تماشا کنید.


طبقه بندی: اخبار تکنولوژی،
برچسب ها: خبر، خبر آی تی، ای تی نیوز،